Petr Šťastný

Narozen 1943 v Československu, jeho otec Alois byl výtvarník a Petr pokračoval v jeho šlépějích. Petrova matka Marie celoživotně podporovala tyto rodinné tvůrčí ambice. Petr absolvoval vystudoval Umělecko-průmyslovou školu v Brně (ŠUŘ). Simultánně bral soukromé hodiny studia kreslení u akademického malíře Oldřicha Crhounka.V roce 1968 Petr opustil vlast (jako důsledek Sovětské invaze) a žil pak po mnoho let postupně ve Vídni, Kapském Městě, Johannesburgu a konečně v Londýně, kde žil a tvořil nejdéle. Navštívil mnohokrát USA, mnoho Evropských zemí včetně Skandinávie - a nakonec také Řecko!
Okamžitě se zamiloval zejména do Kréty - a nyní se často pohybuje mezi Prahou a ostrovem Kréta. Pokládá tento ostrov za pravděpodobně nejkrásnější místo na světě. Miluje krétskou krajinu, historii, lidi a její specifickou krásu. Tato láska se projevuje v jeho nesčetných krétských kresbách a akvarelech.
V jeho domovském městě Praha produkuje také řadu technických kreseb a návrhů pro různé výstavnické a reklamní firmy nejen pro místní ale i pro Švýcarské a Anglické zákazníky. Krom těchto aktivit pracuje také jako překladatel z češtiny do angličtiny a naopak, píše do různých periodik a má svůj blog v týdeníku Respekt.
Je spolumajitelem firmy BIG BEN NOVELTIES sro, která se zabývá vývojem, výrobou, dovozem a distribucí specializovaných humorných, dárkových a reklamních předmětů - maloobchodní aktivity této firmy jsou známy pod populárním jménem Ptákoviny.
Jeho nejmladší syn Philip vystudoval universitu ve Winchesteru v Anglii. Po absolvování mu bylo nabídnuto místo u university v Oxfordu, pro kterou v současné době pracuje jako environmentální archeolog.

 

VÝTVARNÉ PRÁCE

PŘEKLADY
z angličtiny do češtiny
z češtiny do angličtiny

FOTOGALERIE
z vlastních cest

NAVŠTIVTE STRÁNKY LONDÝNSKÉHO NAKLADATELSTVÍ "OVAL BOOKS"

Pokud Vás také magicky přitahují již neexistující železniční trati, nechte se kliknutím na obrázek pozvat na jednu z nejúžasnějších: